Altın dedektörü
Altın dedektörü, altın aramak için özel tasarlanmış metal dedektör çeşididir. Metal dedektör modelleri içerisinde en gelişmiş modeller arasındadır. En kaliteli altın dedektörü, çalışma prensibi bakımından pulse induction detector’dur. Pulse cihazlar, diğer metal dedektörlerine kıyasla çok daha derinlerden metal algılaması yapabilmektedirler. Altın dedektörü, genelde define dedektörü olarak bilinir. Define dedektör markaları arasında seçim yapmak söz konusu olduğunda beklentilerimiz ve karşımıza çıkan cihazın teknik özellikleri birbirini yakın olmalıdır.

Define dedektörü elektronik bir cihazdır. Kesinlikle denenerek alınmalıdır. Piyasada üzerinde üç beş adet farklı büyüklüklerde antenler takılı, saçma sapan cihaz diye tanıtılan şeyler yer almakta. Bu tip kişi ve firmalardan uzak durmanızı öneririz. Bazı kişi ya da firmalarda yine aynı şekilde iki bakır ya da pirinçten yapılmış çubuğu dedektör diye satmaya çalışmaktadırlar. Hiçbirisi en ufak bir işe yaramıyor!

Altın arama dedektörü özellikleri:
Altın dedektörü elektronik bir cihazdır.
Dedektör denenirken, havada topraktakinden daha uzaktan altın ve diğer değerli metalleri algılayabilmektedir.
Bu cihazlar altın ve bakır metallerine daha hassas algılama yapabilmektedir.
Cihaz 3D nesnel tespit yapabilmelidir. ( yer altı görüntüleme )
Cihaz, metal dedektör özelliği yanında manyetometre dedektör özelliğine de sahip olmalıdır.
Şu unutulmamalıdır, her zaman dedektörü deneyerek alın. Pahalı dedektör iyi dedektör değildir. Ucuz dedektör de kaliteli dedektör değildir. Teknik özellikleri incelenmeli, özelliklerin gerçek olduğu görülmelidir.

Power pulse dedektör modelleri kaliteli ve uygun fiyatlıdır. Fiyat ve teknolojik özellikler karşılaştırıldığı zaman piyasada en iyiler arasındadır. Bir metal dedektör kullanışlı ergonomik, işlevsel ve işe yarar olmalıdır, diye düşünüp ona göre tasarım yapmaktayız. Size uygun bir metal dedektör bizde mevcut lütfen bizimle iletişime geçiniz.